edu.com.pl Forum eduProgi eduParty.pl 
Internetowe Centrum Informacji Edukacyjnej Dzisiaj mamy: 3 sierpnia 2021, Sylwester za 151 dni


menu
Imprezy
- Warszawa
- Lublin
Forum
2006-03-06 18:29:20, AF

Koncert charytatywny HUNTER, WEED i EL SECATORRE


Studencki Klub Stodoła oraz eduParty.pl zapraszają 22 marca, w środę, na koncert charytatywny. Zagrają Hunter, Weed i Secatorre

Celem koncertu jest zgromadzenie środków, które zostaną w 100%
wykorzystane na dożywianie dzieci 22 marca – środa – Klub Stodoła, ul. Batorego 10, wejście godz. 19.00

Wspólnie z zespołami Hunter, Weed i El Secatorre, licealistami z LXVII LO w Warszawie oraz Fundacją "Pożywienie - Darem Serca" pomagamy głodnym dzieciakom!!!

Pomysłodawcami tego niezwykłego koncertu jest grupa pięciorga przyjaciół z z warszawskiego LXVII Liceum Ogólnokształcącego. W ramach przedmiotu "Podstawy przedsiębiorczości" postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym - zorganizować koncert świetnych zespołów, jednocześnie pomagając dzieciom i młodzieży. Ich celem jest zgromadzenie środków, które za pośrednictwem fundacji "Pożywienie darem serca" (http://www.fpds.org.pl) zostaną w 100% wykorzystane na dożywianie. A o wyborze Huntera mówią sami: "Jesteśmy fanami zespołu Hunter, większość z nas była już kiedyś na ich koncercie i wiemy, że atmosfera na koncertach Łowców jest zawsze wspaniała. Mamy nadzieję że udzieli się ona wszystkim, którzy przyjdą nas wspomóc.". W naszą akcję zgodziły się również włączyć zespoły Weed i El Secatorre.

FUNDACJA "Pożywienie – Darem Serca"
Fundacja "Pożywienie – Darem Serca" jest organizacją koncentrującą swoje działania na przeciwdziałaniu problemowi niedożywienia dzieci. Została powołana do życia dnia 10 lipca 1992 roku z inicjatywy Waldemara Piaseckiego i Jolanty Gołowacz. Założyciele Fundacji postanowili przeciwdziałać temu problemowi.

"Naszą misją jest stworzenie programów masowego rozprowadzania pożywienia tak, aby ułatwić dostęp do niego i aby żadne dziecko nie znało uczucia głodu". Jest organizacją pozarządową, niezależną, nie nastawioną na zysk. W swojej działalności kieruje się zasadą ciągłości, a nie okazjonalnej pomocy!

Jej pomoc skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzież z rodzin patologicznych, wielodzietnych, rozbitych przebywające w środowiskowych świetlicach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, szkołach specjalnych, fundacjach, szkołach zawodowych.

Codziennie dostarcza ciepłe posiłki do wytypowanych, w porozumieniu min. z Kuratorium Oświaty ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz szkół specjalnych. Zdarza się, że zjedzony w placówce obiad jest jedynym posiłkiem dziecka w ciągu całego dnia.

Obecnie Fundacja obejmuje pomocą w postaci ciepłego posiłku dzieci i młodzież w placówkach na terenie Warszawy. Niesiona przez organizacje pomoc adresowana jest do coraz szerszego grona potrzebujących. To jednak ciągle za mało, ok. 5000 dzieci na terenie Warszawy pozostaje nadal głodnych.

Naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby potrzebujących. W chwili obecnej trwają zaawansowane rozmowy i działania zmierzające do uruchomienia placówek Fundacji w Radomiu oraz Lublinie.

Obok podstawowej działalności – dożywiania – Fundacja organizuje dla swoich podopiecznych uroczystości artystyczne, edukacyjne i kulturalne. Dzieci bawią się, uczestnicząc w grach i zabawach sportowych, konkursach, loteriach. Wszystkie otrzymują też podarunki – paczki pełne słodyczy i zabawek.

Fundacja "Pożywienie – Darem Serca" funkcjonuje już od ponad 12 lat.

© RAD-COM, 2000-2005 : O Serwisie : Kontakt : Reklama