edu.com.pl Forum eduProgi eduParty.pl 
Internetowe Centrum Informacji Edukacyjnej Dzisiaj mamy: 3 sierpnia 2021, Sylwester za 151 dni

2006



punkt Strona główna
punkt Szkoła
punkt Studia
punkt Nauczyciele
punkt Forum
punkt Giełda
punkt Konkursy
punkt Imprezy
2005-12-03 18:32:02, AF, Fundacja MSP Komandor

  Jak kształcić postawy obywatelskie


Fundacja Komandor zaprasza nauczycieli gimnazjów do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu: „Kształtowanie postaw obywatelskich – jak prowadzić szkolne debaty obywatelskie”

12 i 13 grudnia (poniedziałek i wtorek) w Warszawie w Hotelu Wald przy ul. Połczyńskiej 52 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla nauczycieli dotyczące wykorzystania debaty jako metody edukacji obywatelskiej. Szkolenie ma za zadanie dostarczyć nauczycielom inspiracji i wspomóc ich merytorycznie w organizowaniu tego typu przedsięwzięcia z udziałem młodzieży na terenie szkoły. Akcję współfinansuje Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Podczas szkolenia nauczyciele otrzymają 3 przykładowe scenariusze oraz materiały pomocnicze, dzięki którym będą mogli przeprowadzić własne debaty tematyczne związane z członkostwem Polski w Unii Europejskiej i prawami obywatela. Przeprowadzenie tego typu akcji na terenie szkoły z udziałem młodzieży będzie również warunkiem uczestnictwa gimnazjalistów w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Gospodarczej organizowanym przez Fundację Komandor.

„Debata pozwala spojrzeć na określoną sytuację z różnych punktów widzenia, dostrzec różnorodne aspekty danego zjawiska, a tym samym pozwala uczniom na lepsze zrozumienie istoty problemu. Dzięki niej gimnazjaliści uczą się sztuki wyrażania własnego zdania, argumentacji i szacunku dla przekonań innych” – mówi Katarzyna Ciurlik Dyrektor ds. Programowych Fundacji Komandor. „W tym roku szkolnym Fundacja Komandor po raz pierwszy organizuje otwarty dla wszystkich chętnych gimnazjów Konkurs Wiedzy Gospodarczej. Warunkiem koniecznym klasyfikacji do finału Konkursu będzie zorganizowanie i przeprowadzenie przez zespół uczestników Debaty Szkolnej na temat przyszłości Unii Europejskiej. Szkolenie dla nauczycieli ma wspomóc pedagogów i ich uczniów w realizacji tego zadania” – dodaje Katarzyna Ciurlik.

Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń. Z dniem 1 grudnia na stronie Fundacji: www.fundacja.komandor.pl/debata, zostanie uruchomiony formularz zgłoszeniowy, za pomocą którego zainteresowani uczestnictwem w szkoleniu pedagodzy będą mogli zarejestrować się.

Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie internetowej Fundacji Komandor: www.fundacja.komandor.pl/debata

 

© RAD-COM, 2000-2005 : O Serwisie : Kontakt : Reklama