edu.com.pl Forum eduProgi eduParty.pl 
Internetowe Centrum Informacji Edukacyjnej Dzisiaj mamy: 3 sierpnia 2021, Sylwester za 151 dni

2006punkt Strona główna
punkt Szkoła
punkt Studia
punkt Nauczyciele
punkt Forum
punkt Giełda
punkt Konkursy
punkt Imprezy
2005-10-25 11:46:29, gazeta.pl

  We Wrocławiu ruszają bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli


Uniwersytet Wrocławski jako pierwszy w Polsce podpisał z Ministerstwem Edukacji umowę na prowadzenie studiów dla nauczycieli, którzy chcą uczyć dwóch przedmiotów.

Ośrodków regionalnych prowadzacych takie szkolenia ma być w kraju siedem. Okazji do bezpłatnej edukacji pozbawieni będą jedynie nauczyciele z Małopolski i Ślązacy - nikt stamtąd nie zgłosił się do przetargu, organizowanego przez ministerstwo w czerwcu.

Studia, współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny i MEN, przeznaczone są dla pracujących w szkołach absolwentów studiów wyższych zawodowych lub magisterskich. Mają przygotować do nauczania drugiego przedmiotu: przyrody, chemii, fizyki, wiedzy o społeczeństwie, wychowania do życia w rodzinie, przysposobienia obronnego. Jest też propozycja dla nauczycieli z certyfikatami językowymi (angielski i niemiecki) - dzięki dodatkowym studiom mogą uzyskać przygotowanie pedagogiczne do nauczania tych przedmiotów.

We Wrocławiu organizacją szkoleń zajmie się doświadczone w tej dziedzinie Centrum Edukacji Nauczycielskiej przy UWr. Na złożenie dokumentów kandydaci z terenu Dolnego Śląska i Opolszczyzny mają tylko trzy dni - od 29 do 30 października. Zgodnie z zastrzeżeniem MEN pierwszeństwo mają absolwenci studiów z lat 2000-2005. Studia będą trwały rok - spotkania zaplanowano co drugi weekend, podczas ferii zimowych i w lipcu.

 

© RAD-COM, 2000-2005 : O Serwisie : Kontakt : Reklama