edu.com.pl Forum eduProgi eduParty.pl 
Internetowe Centrum Informacji Edukacyjnej Dzisiaj mamy: 3 sierpnia 2021, Sylwester za 151 dni

2006punkt Strona główna
punkt Szkoła
punkt Studia
punkt Nauczyciele
punkt Forum
punkt Giełda
punkt Konkursy
punkt Imprezy
2005-10-24 11:54:42, AF

  IV Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych


Politechnika Wrocławska wraz z firmą Zibi zaprasza wszystkich pasjonatów matematyki do udziału w IV Mistrzostwach Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Laureaci wieloetapowego konkursu będą reprezentować Polskę na wielkim finale, który odbędzie się latem 2006 roku w Paryżu.

Warszawa, 24 październik 2005 - IV Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych, to jedyny matematyczny konkurs w Polsce, w którym o tytuł mistrza walczą zawodnicy różnych grup wiekowych. Konkurs ma formę wieloetapowych eliminacji, podczas których uczniowie ze szkół od podstawowych do wyższych a także osoby zawodowo zajmujące się matematyką i informatyką, spotykają się, by wybrać spośród siebie najlepszych miłośników gier logicznych.

"Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych propagują umiejętności logicznego myślenia ale przede wszystkim stanowią szczególnie dla tych najmłodszych uczestników naukę matematyki w ciekawej formie." - podkreśla dr Janusz Górniak, dziekan Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, organizatora Mistrzostw.

Dla laureatów konkursu, firma Zibi ufundowała cenne nagrody, wśród nich: kalkulator finansowy FC-100V oraz kalkulatory graficzne CASIO FX-2.0 , CASIO CFX-9850GB Plus i naukowe CASIO FX-991ES, CASIO FX-82ES. Modele te nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas ale przede wszystkim stanowią wszechstronna pomoc naukowa pomagając lepiej zrozumieć matematykę.

Pierwszy etap zawodów rozpoczyna się w październiku i ma formę pisemnych eliminacji. Uczestnicy rejestrują swój udział w konkursie poprzez stronę internetową komitetu organizacyjnego a następnie pocztą otrzymują zestaw pytań i kartę odpowiedzi.

Drugi etap konkursu odbędzie się 18 marca w dwudziestu miastach w Polsce, a poczynania zawodników będą na bieżąco obserwowane i oceniane przez komisję złożoną z przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej oraz Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Wielki Finał konkursu, który wyłoni Polskiego Mistrza Gier Matematycznych i Logicznych zaplanowany jest na 20 i 21 maja na Politechnice Wrocławskiej. Laureaci pierwszych miejsc z każdej kategorii wiekowej, będą reprezentować nasz kraj na XX Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych, które odbędą się w sierpniu w Paryżu.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać na stronie internetowej komitetu organizacyjnego www.im.pwr.wroc.pl

 

© RAD-COM, 2000-2005 : O Serwisie : Kontakt : Reklama