edu.com.pl Forum eduProgi eduParty.pl 
Internetowe Centrum Informacji Edukacyjnej Dzisiaj mamy: 3 sierpnia 2021, Sylwester za 151 dni

2006punkt Strona główna
punkt Szkoła
punkt Studia
punkt Nauczyciele
punkt Forum
punkt Giełda
punkt Konkursy
punkt Imprezy
2005-06-07 09:54:59, gazeta.pl, AF

  Minister Sawicki podsumował organizację nowej matury


Na piątkę z minusem MENiS ocenia tegoroczną nową maturę. Minister ogłosił ter harmonogram egzaminów w dodatkowym terminie.

Organizacyjnie wszystko przebiegło bez problemów. To duża zasługa dyrektorów szkół, egzaminatorów i pracowników Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych - powiedział wczoraj minister edukacji Mirosław Sawicki.

Poprawić trzeba będzie m.in. dystrybucję arkuszy, by dyrektorzy szkół nie musieli ich odbierać o 4 nad ranem.

Znamy już dokładny harmonogram dodatkowych egzaminów dla uczniów, którzy z powodów zdrowotnych i losowych nie mogli zdawać matury w pierwszym terminie.

Na 9 czerwca zaplanowano dodatkowy egzamin z: języka polskiego, informatyki, historii sztuki, wiedzy o tańcu i języka greckiego. 10 czerwca - angielski i niemiecki, 11 - biologia i WoS, 13 - francuski i matematyka, 14 czerwca maturzyści zmierzą się z historią, chemią i językiem rosyjskim. Ostatniego dnia, 15 czerwca, uczniowie napiszą maturę z geografii i fizyki. Najwięcej osób będzie zdawać język polski (160) i angielski (120), z greki i wiedzy o tańcu trzeba było przygotować arkusze tylko dla jednej osoby.

 

© RAD-COM, 2000-2005 : O Serwisie : Kontakt : Reklama